Tłumaczenia symultaniczne zwane także kabinowym, jest to rodzaj tłumaczenia, w którym tłumacz wykonuje tłumaczenie ustne w czasie rzeczywistym. Ten rodzaj tłumaczenia pozwala zaoszczędzić czas potrzebny na przedstawienie wypowiedzi, na przykład w przypadku tłumaczenia konsekutywnego. Niestety tłumaczenie symultaniczne nie może odbyć się w każdych warunkach. To tego rodzaju tłumaczeń potrzebny jest zazwyczaj odpowiedni sprzęt.

Tłumaczenie symultaniczne z języka angielskiego na polski lub też odwrotnie najczęściej znajduje zastosowanie podczas konferencji, wizyt zagranicznych, spotkań biznesowych oraz eventów. Ustne tłumaczenie symultaniczne wykonywane jest zazwyczaj w specjalnej kabinie podczas konferencji. Najlepszych przykładem zastosowania tego rodzaju tłumaczenia mogą być obrady Parlamentu Europejskiego, podczas których korzysta się z usług tłumaczy. Kiedy kabina nie jest dostępna, a tłumaczenia potrzebuje tylko kilka osób, to można skorzystać w przenośnych mikroportów lub wykonać tłumaczenie szeptane.

Rodzaje tłumaczeń symultanicznych w ofercie biura Transverb Wrocław

Biorąc pod uwagę poszczególne warunki, sytuacje oraz rodzaje wydarzeń, w trakcie których tłumaczenia symultaniczne mogę mieć miejsce, tłumaczenia tego typu dzieli się na:

  • tłumaczenia konferencyjne
  • tłumaczenia szeptane
  • tłumaczenia z użyciem mikroportów

Tłumaczenie symultaniczne konferencyjne to, jak sama nazwa wskazuje, rodzaj tłumaczenia, które odbywa się najczęściej podczas konferencji. W trakcie takiego tłumaczenia, osoby dokonujące przekładu znajdują się specjalnie do tego celu przeznaczonych kabinach, w których dokonują tłumaczenia w czasie rzeczywistym, natomiast odbiorcy znajdują się na sali i słuchają tłumaczeń poprzez słuchawki.

Tłumaczenie szeptane to kolejny rodzaj ustnego tłumaczenia symultanicznego, które w tym przypadku realizowane jest bez pomocy sprzętu audio, a tłumacz wykonuje przekład poprzez szeptanie do jednej lub kilku osób.

Tłumaczenie z użyciem mikroportów jest to rodzaj tłumaczenia symultanicznego realizowanego w przypadku braku konieczności wynajmowania kabiny. Sposób i przebieg tego typu tłumaczenia można dopasować odpowiednio do sytuacji, w której będzie się ono odbywało. 

Profesjonalne tłumaczenia symultaniczne Wrocław i obszar Dolnego Śląska

Do każdego zlecenia podchodzę indywidualnie i przykładam dużą wagę na przygotowanie, a w szczególności na rozmowę z klientem. Im więcej uda nam się wspólnie ustalić, tym lepiej przebiegnie spotkanie. Niezwykle ważne jest to, abym przed zleceniem otrzymał od Państwa jak największą ilość szczegółów dotyczących zlecenia, takich jak informacje o rozmówcach (kraj pochodzenia, akcent), informacje o omawianej ofercie lub też umowie biznesowej, którą zamierzają Państwo zawrzeć. Długoletnie doświadczenie w tłumaczeniach symultanicznych języka angielskiego pozwala mi na profesjonalną realizację zleceń tego typu.

Tłumaczenia symultaniczne języka angielskiego prowadzę na terenie miasta Wrocław, obszarze Dolnego Śląska, a także podczas wyjazdów krajowych i zagranicznych.